Повернення в Україну: як правильно виїхати з Німеччини

Rückkehr in die Ukraine

Життєві обставини нерідко змінюються, що може вимагати коригування планів. Це стосується і українців, які перебувають у Німеччині за параграфом 24. Може виникнути потреба залишити країну, щоб повернутися додому або переїхати в іншу.

Як правильно виїхати з Німеччини в Україну особам, які мають тимчасовий захист на підставі §24 AufenthG? Чи можна просто залишити країну? Чи можна буде повернутися в майбутньому?

Докладніше

Тимчасовий виїзд з Німеччини по параграфу 24

Перебування в Німеччині з тимчасовим захистом по параграфу 24 не означає, що іноземці з цим статусом, насамперед українці, не можуть залишати країну. Однак такі поїздки мають відбуватись за чітко визначеними правилами, які залежать від напрямку, мети та тривалості поїздки.

Як тимчасово виїхати з Німеччини? Скільки можна бути відсутнім? Що потрібно зробити, щоб не втратити статус і право на допомогу? Що буде, якщо порушити правила? Відповіді – нижче.

Докладніше

Як оформити Параграф 24 у Німеччині?

§24 AufenthG

Українські біженці, які перебувають у Німеччині через війну, можуть отримати особливий статус — тимчасовий захист або захист за параграфом 24. Це досить зручний набір заходів підтримки, який передбачає не лише законне перебування в країні, а й низку інших привілеїв, зокрема право на роботу.

Хто, як і коли може отримати параграф 24? Які права надає §24 Закону про перебування (AufenthG)? Відповіді читайте в цій публікації нашого порталу.

Докладніше

Соціальна допомога AsylbLG від Соціаламту для українських біженців у Німеччині

Соціальна допомога AsylbLG від Соціаламту для українських біженців у Німеччині

Українці, які шукають захист у Німеччині, можуть розраховувати на окремий вид соціальної допомоги, якщо їхнє фінансове становище не дозволяє задовольнити необхідні потреби.

У цій статті йдеться про соціальну допомогу по AsylbLG від Соціаламту – її розмір, умови та процедуру оформлення для українських біженців.

Докладніше

Актуальний список центрів / таборів прийому біженців у Німеччині

Центри прийому біженців в Німеччині

Німеччина, як і інші країни ЄС, надають тимчасовий захист громадянам України, які змушені залишити країну через війну. Однак у кожній державі є свої, часом досить специфічні правила оформлення цього статусу. Не є винятком і Німеччина, де для отримання допомоги українські біженці мають спочатку звернутися до спеціальних центрів прийому та розподілу.

Що таке центри розміщення біженців у Німеччині? Де їх знайти та на яких умовах проживатимуть українці, які звернулися за допомогою? Відповіді на ці та інші питання зібрані у цьому матеріалі.

Докладніше