Популярні сайти для пошуку житла в Німеччині

Пошук відповідного житла – один із обов’язкових процесів для іноземців у Німеччині. Стосується це і великої кількості українських біженців, які шукають захист у цій країні. Особливістю німецького ринку нерухомості є перевищення попиту над пропозицією, що ускладнює пошук квартири. Особливо це актуально для великих міст – Берліна, Мюнхена, Гамбурга.

Де найшвидше знайти хороші апартаменти? Якими сайтами оголошень варто користуватися і чому? Чи є ресурси для українських біженців? Відповіді у цьому матеріалі.

На що звернути увагу під час вибору сайту?

Ресурсів, присвячених оренді житла у Німеччині велика кількість. На жаль, далеко не всі з них надають актуальну інформацію. Є відверто закинуті сайти, пропозиції на яких можуть виглядати привабливо, але за фактом не відповідати дійсності. Щоб не марнувати час на безплідні спроби орендувати квартиру, варто дотримуватися наступних порад при виборі сайту.

Зручність інтерфейсу та фільтрів

Насамперед, інформація повинна бути легкодоступна. Занадто простий інтерфейс може не дати можливість отримати необхідну інформацію, а надто складний, навпаки, заплутати. Особливо тих, хто не дуже добре знайомий із німецькою мовою.

Якщо досвіду використання ресурсів з пошуку житла поки що небагато, варто заздалегідь визначитися, яку саме інформацію бажано отримати в першу чергу. Наприклад, це може бути:

  • район;
  • розмір житлової площі;
  • поверх та наявність ліфта;
  • найближчий громадський транспорт;
  • наявність паркування;
  • вартість оренди;
  • сума кауціона (застави) за квартиру;
  • наявність обмежень, у тому числі за терміном, на який укладають Мітфертраг (договір оренди);
  • спеціальні умови (наприклад, можливість тримати домашніх тварин, наявність пандусу для інвалідів).

Це дуже приблизний перелік, і в конкретному випадку він може бути іншим.

Визначивши необхідні умови, використовуйте їх як фільтри для пошуку оголошень на сайті. Можливо, ви не знайдете точного збігу, але більшість параметрів можуть бути враховані.

Число реальних оголошень та оновлень

З одного боку, чим більше оголошень, тим більший ресурс, а значить і більший шанс знайти потрібну квартиру. Проте з іншого – необхідно звертати увагу на:

  • дату розміщення;
  • відсутність вказівок, що квартира вже здана.

Це важливо, оскільки деякі ресурси залишають неактуальні оголошення, щоб створити видимість великого проекту.

Консультант
Ярослав Стецюн
На жаль, навіть великі популярні сайти не завжди публікують дати розміщення оголошень. У таких випадках можна скористатися фільтрами або сортуванням за датою появи інформації на сайті, звертаючи увагу насамперед на відносно нові.

Контакти фермітерів

Наявність контактів орендодавця (фермітера) в оголошенні здавалося б природним. Найчастіше це так, проте бувають і винятки. Зокрема:

  1. Щоб отримати доступ до контактів, потрібні додаткові дії або оплата.
  2. Контакти розташовуються за посиланням, що веде на інші ресурси.
  3. Ці дані належать не власнику, а, наприклад, агентству нерухомості.

Остання ситуація цілком працездатна – агентства нерідко допомагають з пошуком і підбором житла, проте це може спричинити додаткові витрати, про які варто знати заздалегідь.

Популярні сайти для пошуку житла у Німеччині

Розглянемо 10 найпопулярніших ресурсів для пошуку житла. Звичайно, загальний список далеко не обмежується вказаними, але в більшості випадків їх вистачає для вибору необхідної нерухомості.

Сайти розташовані в алфавітному порядку:

Сайт Примітка
1A-immobilienmarkt.de Один із найстаріших сервісів з класичним інтерфейсом.

  • широка географія оголошень;
  • велика кількість пропозицій;
  • доступні дод. послуги (допомога у переїзді та ін).
eBay Kleinanzeigen Стара паперова газети оголошень, що вийшла в Інтернет. Є додаток для Android та iOS.

Нерухомість представлена у вигляді одного з розділів, але зручний інтерфейс допомагає не тільки швидко знайти необхідну квартиру чи будинок, а й швидко домовитись з фермітером.

На сайт надходять скарги через велику кількість реклами, у тому числі спам-розсилок.

Hominext Досить молодий проект із сучасними умовами пошуку та пропонованих послуг. Зокрема:

  • пошук ексклюзивних пропозицій;
  • інтерфейс нагадує соцмережі;
  • можливість спілкування з орендодавцем;
  • орендарі можуть створювати сторінки, вказуючи необхідну інформацію.
Immoscout24 Найбільший сайт нерухомості в Німеччині. Широка географія, є застосунки для Android і iOS, велика кількість питань і перевірок.
Immowelt Один із найбільших порталів нерухомості з мільйонами переглядів на місяць. До переваг можна віднести велику кількість інформації по всіх населених пунктах Німеччини, блок новин та аналітики, а також програми для Android та iOS.
Null-provision Десятки тисяч пропозицій, зручно розділених за географічною ознакою: є послідовний вибір федеральної землі, потім населеного пункту.
Ohne Marker Простий пошук, багато оголошень. Спеціалізується на пропозиціях безпосередньо від орендодавців.
WG-Gesucht.de Популярний серед осіб, які шукають спільне житло. Саме на таких оголошеннях зроблено акцент. У географії, крім Німеччини, також Австрія та Швейцарія.
Wohnungsboerse.net Зручний інтерфейс та широка географія. Портал спеціалізується на недорогій нерухомості, проте знайти тут можна квартири різних категорій.
Wunderflats Акцент зроблено на короткострокову оренду. Серед основних особливостей:

  • найменший термін оренди зазвичай від 1 місяця;
  • є помешкання з обслуговуванням.

Якщо зазначеного переліку недостатньо, можна загуглити «Wohnungssuchseiten in Deutschland» або замість “Deutschland” вказати конкретне місто: “Berlin”, “München”, “Hamburg” і т.д.

Сайти пошуку житла для українських біженців

Українці, як і інші іноземці, які планують тривале перебування, можуть орендувати квартири на загальних умовах, а отже, для пошуку житла використовуватимуть ті ж самі сайти. Однак ситуації у біженців бувають різні, і далеко не завжди це люди, які можуть дозволити собі оренду за повну вартість.

Консультант
Ярослав Стецюн
Нагадаю, що біженцям, які тільки прибули до Німеччини, необхідно звертатися до центрів розміщення та розподілу, де допоможуть з проживанням та харчуванням. Далі розглянемо специфічні випадки тимчасового розміщення.

Якщо конкретна ситуація потребує тимчасового житла, для українців існують спеціальні ресурси, зокрема:

  1. Helping Walls. Спільний проект міграційних властей Німеччини (BAMF) і громадських організацій, метою якого є швидкий пошук тимчасового житла для біженців.
  2. Jugendherberge. Сервіс молодіжних хостелів, якими часто користуються біженці з України. Є зручний та популярний додаток для Android та iOS.

На якому сайті шукати соціальне житло у Німеччині?

Соціальне чи субсидоване житло – це специфічна форма оренди нерухомості, для використання якої необхідно отримати WBS у Німеччині. Послуга дуже популярна, тому знайти такі квартири складно.

Однак знайти таке житло можна, наприклад, у спеціальному розділі сайту Immobilienscout24. При цьому варто переглядати спеціальні місцеві сайти. Наприклад:

Для інших населених пунктів можна знайти портали через Google, за запитом, наприклад, «Auf welcher Website kann man nach Sozialwohnungen in [назва міста] suchen».

Зверніть увагу на тематичні групи в соціальних мережах, як на альтернативні варіанти пошуку. Грунтуючись на відгуках, можна заздалегідь скласти думку і про квартиру, і орендодавця.

Як уникнути шахрайства?

Чим більший попит на житло, тим більше випадків шахрайства. Це неприємна ситуація, до того ж загрожує втратою не тільки часу, а й грошей. Подальші рекомендації не дають 100% гарантії, але істотно зменшують можливість обману.

Перевірка оголошень на достовірність

Переконатися в достовірності оголошення складно, але можна мінімізувати ризики. Для цього:

  1. Перевірте оголошення на інших платформах. Чи не здається та ж квартира з іншими контактами?
  2. Перегляньте старі оголошення. Чи не вказано, що це житло вже було здано в оренду?
  3. Вивчіть репутацію автора. Чи є негативні відгуки про людину, яка розмістила оголошення?
  4. Перевірте контакти. Чи не використовували телефон або email в підозрілих оголошеннях (пошук у Google може допомогти)?
  5. Зверніть увагу на умови оплати. Чи немає вимог повної чи часткової передоплати до підписання договору?

Якщо хоча б на один із цих пунктів ви відповіли «так», варто поставитися до оголошення з обережністю.

Перегляд квартири (Besichtigung)

Перед підписанням договору оренди обов’язково огляньте житло. Фермітер не може відмовити в Besichtigung, а здійснення такої спроби має навести на думку про шахрайство. Під час огляду обов’язково попросіть документи, що підтверджують право фермітера на нерухомість.

При огляді, щоб не витрачати час, варто взяти з собою і свої документи, які, швидше за все, запросить власник. До них, зокрема, відносяться справка про доходи, дані SCHUFA (ШУФА – відомості про кредитоспроможність). Необхідно взяти і своє посвідчення особи (закордонний паспорт), а за наявності сім’ї дані про членів, які проживатимуть разом.

Які питання варто поставити орендодавцю?

Цей пункт опосередковано допомагає виявити шахрайство. Проте готовність орендодавця відповідати на запитання дає уявлення про його надійність, а уточнення цих даних до підписання договору допоможе уникнути проблем:

  1. Вартість комунальних послуг.
  2. Розмір кауціону та умови його повернення.
  3. Чи змінилася вартість оренди, порівняно з попереднім договором.
  4. Хто живе в будинку, які сусіди збоку та зверху.
  5. Якщо житло без меблів, то чому (порожні квартири і будинки – рідкість у Німеччині).

Самому майбутньому орендарю варто заздалегідь з’ясувати середню ціну оренди в цьому районі цього міста.

Часті запитання

Чи можна знайти квартиру без німецької мови?
Чи законно вказувати в оголошенні, що квартира здається лише німцям?
Чи можна провести огляд квартири через онлайн-трансляцію?
Чи варто вдаватися до послуг посередників під час пошуку квартири?
Що означають абревіатури в оголошеннях про оренду?

Підсумуємо. Сайтів для пошуку нерухомості у Німеччині багато. Однак для швидкого та надійного підбору квартири варто заздалегідь вивчити усі нюанси. Інакше можна нарватися на шахраїв і залишитися без житла та грошей. Якщо все ж трапилося так, що вас обманули, необхідно негайно звернутися до поліції за номером 110.

Залишити коментар

Структура